GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 5773145
*
nr 577 3145
VASE
Lenght: ()
keramik, signerad R G, Sverige 1910, höjd: 20
Estimate:
100
Sold:
SEK 2200
Auction date:
Tuesday April 14 2009
at 18:14:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/4 16:06:02
1
450 kr
10/4 03:23:50
2
150 kr
10/4 03:27:57
2
250 kr
13/4 20:53:53
3
400 kr
14/4 06:44:37
1
600 kr
14/4 09:17:23
4
600 kr
14/4 15:00:46
5
850 kr
14/4 16:42:59
2
950 kr
14/4 17:22:06
5
1.100 kr
14/4 17:23:09
5
1.300 kr
14/4 17:33:05
2
1.100 kr
14/4 17:45:58
6
1.300 kr
14/4 17:46:45
6
1.400 kr
14/4 17:49:19
7
1.500 kr
14/4 17:59:54
5
2.100 kr
14/4 18:05:07
7
1.800 kr
14/4 18:08:37
7
2.100 kr
14/4 18:09:43
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
9057 VASES
one pair, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sweden. Gustav..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:15
*
VASE
nr 577 3145
VASE
Lenght: ()
keramik, signerad R G, Sverige 1910, höjd: 20
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 2200 |
Auction date: |
Tuesday April 14 2009 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/4 16:06:02 | 1 | 450 kr |
10/4 03:23:50 | 2 | 150 kr |
10/4 03:27:57 | 2 | 250 kr |
13/4 20:53:53 | 3 | 400 kr |
14/4 06:44:37 | 1 | 600 kr |
14/4 09:17:23 | 4 | 600 kr |
14/4 15:00:46 | 5 | 850 kr |
14/4 16:42:59 | 2 | 950 kr |
14/4 17:22:06 | 5 | 1.100 kr |
14/4 17:23:09 | 5 | 1.300 kr |
14/4 17:33:05 | 2 | 1.100 kr |
14/4 17:45:58 | 6 | 1.300 kr |
14/4 17:46:45 | 6 | 1.400 kr |
14/4 17:49:19 | 7 | 1.500 kr |
14/4 17:59:54 | 5 | 2.100 kr |
14/4 18:05:07 | 7 | 1.800 kr |
14/4 18:08:37 | 7 | 2.100 kr |
14/4 18:09:43 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
9057 VASES
one pair, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sweden. Gustav..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:15